
Cctv Camera (Wec 9007)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CCD |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 10-20m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance and security monitoring in various locations, both indoor and outdoor. |
| Features | High Resolution, Reliable, Advanced Tech, Easy Installation, Durable, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shipra Infra Projects Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Shipra Infra Projects Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2006
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Name
Mr. Mohd. Waseem
Address
B-20, Kala Colony, Malviya Nagar, Behind Genpact, Jaipur, Rajasthan, 302017, India
cctv camera in Jaipur
Report incorrect details

































