
Cctv Camera (Vintron)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Security surveillance in various settings including homes, businesses, and public areas. |
| Operating Temp | -10 to 50 °C |
| Image Sensor | 1/3" |
| Video Output | Analog |
| Dimensions | 100 x 100 x 80mm |
| Features | High Resolution, Night Vision, Easy Install, Weatherproof, Wide Angle, Remote View, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Total Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Total Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Hemant Grover
Address
2369/5D, Mandir Wali Gali, Shadi Khampur, near patel nagar, New Delhi, Delhi, 110008, India
Report incorrect details































