
Cctv Camera - High Quality Rubber , Optimal Performance Under Pressure And Temperature Variations
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V |
| Dimensions | 100x100mm |
| Usage | Security surveillance in homes, businesses, or industrial sites. |
| Standards Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Secure Monitoring, Easy Installation, Night Vision, Weatherproof, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Om Automation (India) has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Om Automation (India) at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
GST NO
24AQEPP2111K1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AQEPP2111K1Z4
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr. Vairagi Amit Bipinbhai
Address
Behind Raopura tower, Near J.P. Enterprise, Raopura, Vadodara, Gujarat, 390001, India
samsung cctv camera in Vadodara
Report incorrect details

































