
Cctv Camera (Hikvision) - High-definition Surveillance | Superior Quality, Advanced Night Vision, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image sensor | 1/2.8" |
| Lens | 2.8 mm |
| Resolution | 1080p |
| Frame rate | 30 fps |
| Power | 12V |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100x100mm |
| Features | High resolution, Wide viewing angle, Night vision, Remote viewing, Easy installation, Durable design, Motion detection, Cost effective |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | Within 15-20 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KARAN ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from KARAN ELECTRONICS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Palghar, Maharashtra
Proprietor
Mr. Jitendra
Address
No- 25, Paras Industrial Estate, Navghar, vasai road (east), Palghar, Maharashtra, 401210, India
cctv camera in Palghar
Report incorrect details






























