
Cctv Camera - 1mp Ir Bullet - Ds-2ce16c0t-irp Model, Hdtvi Compatible, High Resolution Mp4 Output
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Weight | 200g |
| Dimensions | 16.3x10.9x8.9cm |
| Model | DS-2CE16C0T-IRP(1MP) |
| Voltage | 12V |
| Resolution | 1MP |
| Material | Plastic |
| Connectivity | HDTVI |
| Features | High Resolution, IR Night Vision, Easy Installation, Durable Build, HDTVI Compatible, Affordable Price, Compact Design, Reliable Performance |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 1000 |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Packaging Details | BOX Packed in cartoon |
| Main Export Market(s) | Africa, Middle East, Asia |
Product Overview
Key Features
BrandHikvision
ModelDS-2CE16C0T-IRP(1MP)
Item Weight200 g
Product Dimensions16.3 x 10.9 x 8.9 cm
Item model numberDS-2CE16C0T-IRP(1MP)
Memory Slots AvailableNo
Additional FeaturesWork Only With HDTVI (Turbo) Hikvision DVR (High Resolution Camera)
Included ComponentsHIKVISION TURBO HD IR BULLET - DS-2CE16C0T-IRP,User Manual,
Number Of Items1
Audio Output ModeNo
Voltage12 Volts
Power SourceAC
Batteries IncludedNo
Media TypeMP4
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TIMESENSE TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from TIMESENSE TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Establishment
2009
GST NO
24ASAPP4005E1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ASAPP4005E1ZC
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Arpit Bhai Patel
Address
No. C-111, 1st Floor, Shyamdarshan Society, New Naroda, Parshwanath Township, Ahmedabad, Gujarat, 382346, India
cctv camera in Ahmedabad
Report incorrect details

































