
Cctv Camera For Indoor Use Sensor Type: Cmos
Price: 1950 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 110x110x70 mm |
| Resolution | 1.3MP |
| Lens | 2.8mm |
| IR | Yes |
| Power | 12V DC |
| Weight | 0.35kg |
| Features | High resolution, Wide range, Night vision, Easy setup, Reliable, Compact design, Affordable price |
| Usage | For |
| Color | White |
| Product Type | CCTV Camera For Indoor Use |
| Camera Type | Wired Camera, Other |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Dome Camera, Other |
| Special Features | Water Proof |
| Remote Control | Yes |
| Application | Indoor |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 5-10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Grade : Premium
Quality : Optimum
Camera Resolution (megapixel) : 1.3 MP
Camera Range : 10 to 15 m
Vision type : Day&Night
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rapid Zone Safety Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Rapid Zone Safety Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AIFPD2580F1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AIFPD2580F1ZJ
Pune, Maharashtra
Name
Mr. Shailendra Dubey
Address
Shubhangam Building, Shop No. 2 B Tirupati Nagar, Kakde City Warje Water Treatment Plant, Pune, Maharashtra, 411052, India
hikvision cctv camera in Pune
Report incorrect details








































