
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100x80x60 mm |
| Weight | 500g |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance and security monitoring of areas such as buildings, car parks, and streets. |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Night Vision, Weatherproof, Easy Installation |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
9
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
29AAHFE7275Q1ZH
Payment Mode
Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAHFE7275Q1ZH
Bengaluru, Karnataka
Name
Mr Shankara
Address
# 26, 8th Main Road, J C Nagar, Mahalakshmipuram Post, Bengaluru, Karnataka, 560086, India
cctv camera in Bengaluru
Report incorrect details










































