
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
3
Brand Name :
Orbit Systems
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security and safety monitoring in commercial and non-commercial areas. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x70x50 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | High resolution, Easy install, Reliable performance, User friendly, Affordable price, Long life |
| Payment Terms | Others, Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per buyer requirment Per Month |
| Delivery Time | 2 Days |
| Packaging Details | carton box |
| Main Domestic Market | West Bengal |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2009
GST NO
19AIXPB6748D1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AIXPB6748D1ZU
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Sanjib Basu
Address
149/1, M.C. Garden Road, Charabagan, Kolkata, West Bengal, 700030, India
cctv camera in Kolkata
Report incorrect details


























