
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Sathya Technosoft
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Home and business security surveillance |
| Weight | 0.5 kg |
| Dimensions | 100x100x100 mm |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High definition, Easy install, Compact design, Video surveillance, Audio recording |
Company Details
We SATHYA TECHNOSOFT (I) PVT. LTD., are a professional managed organization based in Coimbatore, Tamil Nadu, India. Firmly held by a assemblage of adroit workforce, we are able to rise as one of the leading Manufacturers, Suppliers, Exporter and Service Providers of a qual
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1983
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Marketing Manager
Ms. Subha
Address
Choolaimedu, Chennai, Tamil Nadu, 641002, India
cctv camera in Chennai
Report incorrect details






























