
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/Outdoor security monitoring, surveillance and recording |
| Dimensions | 100x50x50 mm |
| Weight | 0.5kg |
| Operating Temp | 0-40°C |
| Features | Video Surveillance, Remote Monitoring, High Resolution, Easy Installation, Secure Access |
Company Details
PRIME AUTO SERVICE, Established in 2014 at Kochi in Kerala, is a leading Exporter,Manufacturer,Supplier,Trading Company of Surveillance Equipment in India. PRIME AUTO SERVICE is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading CCTV Camera, PRIME AUTO SERVICE has made a reputed name for itself in the market with high-quality 4X Cameras, 4X Mount, 5x Power Adaptor, etc.
Focusing on a customer-centric approach, PRIME AUTO SERVICE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PRIME AUTO SERVICE at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, PRIME AUTO SERVICE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from PRIME AUTO SERVICE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kochi, Kerala
Manager
Mr. Anoop S. Pillai
Address
Kadupil House, Door No. C. C. 32/1526A1, Kalavath Road, Palarivattom, Kochi, Kerala, 682025, India
cctv camera in Kochi
Report incorrect details
































