
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Vintus Earthing Electrodes
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Usage | Surveillance of homes, businesses, and public spaces |
| IP Rating | IP66 |
| Video Compression | H.264 |
| Features | High Resolution, Clear Images, Night Vision, Easy Install, Weatherproof, Remote Viewing, Secure Monitoring |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vintus Earthing Electrodes has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Vintus Earthing Electrodes at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. A. Sharma
Address
BNo. 6C / 206, H.I.G., Sector- 6C, Vrindavan Yojna-1, Telibagh, Raibareily Road Lucknow, Uttar Pradesh, 226029, India
cctv camera in Lucknow
Report incorrect details































