
Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Security Surveillance, Perimeter Monitoring, and Access Control |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Weatherproof, Easy Install |
Company Details
SURYA FIRE SAFETY, Established in 2013 at Ludhiana in Punjab, is a leading Supplier of Personal Safety Equipment in India. SURYA FIRE SAFETY is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading CCTV CAMERA, SURYA FIRE SAFETY has made a reputed name for itself in the market with high-quality CCTV CAMERA, etc.
Focusing on a customer-centric approach, SURYA FIRE SAFETY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Personal Safety Equipment in bulk from SURYA FIRE SAFETY at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, SURYA FIRE SAFETY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Personal Safety Equipment in bulk from SURYA FIRE SAFETY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Employee Count
10
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Name
Mr. Samrat Singh
Address
10206, St 7, Janta Nagar Waheguru Road, Ludhiana, Punjab, 141003, India
cctv camera in Ludhiana
Report incorrect details
































