
Cctv Camera (Bu-cm70l2)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Dual Lens |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Usage | Surveillance, security monitoring of areas, and crime prevention. |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | 150 x 100 x 80 mm |
| Weight | 1kg |
| Features | High Resolution, Night Vision, Wide Angle, Durable Design, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, J.K. ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from J.K. ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Prashant
Address
Plot No. 143, Kamdar Building, Broadway, Near Main Road, Chennai, Tamil Nadu, 600108, India
cctv camera in Chennai
Report incorrect details










































