
Cctv Camera By Empire Info Tech
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CCD |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100x150 mm |
| Usage | Home and commercial building surveillance |
| IR LEDs | 24 |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Remote Viewing, Secure Monitoring, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Empire Info Tech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Empire Info Tech at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Erode, Tamil Nadu
Proprietor
Mr Boopathi Raja S.
Address
90, Perundhurai Road, Collectorate, Erode, Tamil Nadu, 638011, India
cctv camera in Erode
Report incorrect details

























