
Cctv Camera - High Quality Raw Material, Advanced Technology , Defect-free Assurance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Power | 12V DC |
| Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance, monitoring, property protection. |
| Dimensions | 100x100x100 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Clear video, Easy install, Durable casing, Night vision, Wide angle, Remote view |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMART SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from SMART SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jammu, Jammu and Kashmir
Proprietor
Mr. Amit Kumar
Address
Shop No.19, Vikas Vihar, Gangyal, Near Rajiv Gandhi Hospital Road, Jammu, Jammu and Kashmir, 180010, India
cctv camera in Jammu
Report incorrect details



























