
Cctv Camera - High Definition, Lightweight Design | Unmatched Finish, Perfect Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V DC |
| Operating Temperature | -20°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Security surveillance for homes, businesses, and other applications. |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Weatherproof, Easy install, Remote view, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Features:
Unmatched finish
Light weight
Perfect performance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GSB SYSTEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GSB SYSTEM at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Gaurav Bora
Address
No-1920, Revenue Colony, Shirur, Pune, Maharashtra, 412210, India
cctv security camera in Pune
Report incorrect details








































