
Cctv Camera - High-definition Surveillance, Theft Prevention And Staff Monitoring Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Weight | 200g |
| Usage | Security surveillance of premises, deterring theft and improving staff discipline and efficiency. |
| Features | Clear video, Wide angle, Easy install, Durable design, Cost effective, Theft deterrent, Improved safety |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUPERNOVA TECHNOLOGIES PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from SUPERNOVA TECHNOLOGIES PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAICS5874M1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAICS5874M1ZP
Anand, Gujarat
Name
Mr Amit Patel
Address
1/103, Phase-4, Zone: B-9, GIDC Estate, B /H Swiss Glasscoat, Vitthal Udyog Nagar, Anand, Gujarat, 388001, India
cctv camera in Anand
Report incorrect details

































