
Cctv Camera - High Grade Ccd Image Sensor, White Dome Design , Enhanced Picture Quality & Low Maintenance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | White |
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 720p |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 100x80x60 mm |
| Usage | Indoor surveillance, security monitoring of interior spaces, retail spaces, offices. |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Features | Enhanced clarity, Reliable function, Low upkeep, Indoor use, Compact design |
Product Overview
Key Features
Features:
Enhanced picture quality
Reliability
Low maintenance
Minimum Order Quantity: 5 Piece
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agni Sense has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Agni Sense at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AAIPS8720M1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAIPS8720M1Z8
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Shanmugam
Address
No. 6/326, 6th Block, Next to Gangai Amman Kovil, Chennai, Tamil Nadu, 600037, India
cctv camera in Chennai
Report incorrect details










































