
Cctv Camera By Surview Security & System
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p HD |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 18 |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor/outdoor security surveillance |
| Weight | 0.5 kg |
| Dimensions | 100mm dia |
| IR Range | 15m |
| Features | High quality, Affordable price, Extensive security, Clear footage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Surview Security & System has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Surview Security & System at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Project Manager
Mr. Sandeep Singh Shakya
Address
UG64, Trade Center, South Tukoganj, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
cctv camera in Indore
Report incorrect details







































