
Cctv Camera - High-definition Video Quality, Easy Installation Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 720p |
| Lens | 3.6mm |
| Night Vision | IR LEDs |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Security surveillance in homes, businesses, and other locations. Provides visual monitoring and recording of activities. |
| Dimensions | 100x100 mm |
| Features | Clear video, Easy install, Affordable price, High quality, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NET INFOTECH SYSTEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from NET INFOTECH SYSTEM at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. N. Ghoshal
Address
Plot No. BD-457, 1st Floor, Salt Lake City, Sector-1, Near Bus Stop, Kolkata, West Bengal, 700064, India
cctv security camera in Kolkata
Report incorrect details

































