
Cctv Camera - Superior Quality Raw Material, Full Hd Resolution, Night Vision Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Surveillance and security applications in various settings |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temperature | -20°C to +55°C |
| Compliance | IP66 |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Night Vision, Weatherproof, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S.R. Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from S.R. Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jodhpur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Narendra
Address
Village Mandore, Post Magra Punjla, Behind Punjla School, Jodhpur, Rajasthan, 342001, India
Report incorrect details

































