
Cctv Camera - Premium Quality, 1080p Hd Resolution With Night Vision And Motion Detection Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Dome |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| IR range | 20m |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance, security monitoring, remote viewing, access control and more. |
| Power Supply | 12V DC |
| Operating Temp | -10°C to 50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Easy install, Reliable security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Secure System & Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Secure System & Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Establishment
2003
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Mahesh Sharma
Address
T-58, Raisar Plaza, Indira Bazar, Jaipur, Rajasthan, India
cctv camera in Jaipur
Report incorrect details

































