
Cctv Camera - Durable Housing, High-resolution Imaging | Enhanced Surveillance Performance, Wide Market Demand
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR range | 20m |
| Power | 12V |
| Housing material | Plastic |
| Usage | Surveillance and security purposes in homes, businesses, or public areas. |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| IP rating | IP66 |
| Features | High resolution, Remote viewing, Night vision, Easy installation, Secure monitoring, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Kohinoor Interiors has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Kohinoor Interiors at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Aligarh, Uttar Pradesh
Partner
Mr. Parampreet Singh
Address
Rajendra Plaza, Marris Road, Aligarh, Uttar Pradesh, 202001, India
cctv camera in Aligarh
Report incorrect details






































