
Cctv Camara
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 2MP |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| Power Supply | 12V |
| Housing Material | Metal |
| Dimensions | 100x60x50mm |
| Usage | Security surveillance of homes, businesses, or public areas. |
| Features | High Resolution, Remote Viewing, Night Vision, Weatherproof, Easy Install |
Company Details
MSP INFONET has made big name in Indian markets for serving unparalleled line of Video Recorder, Automatic Glass Door, Biometric Machine etc. With the support of modern infrastructure, we are able to carry out and accomplish all our business operations in the most efficient manner within stipulated time frame. As a trader, we conduct smooth trading practices and serve range through diverse distribution channels. We source offered line from trusted business entities. After procurement, strict checking is done from our end on range to assure customers that from us, they will singularly receive quality-approved products. For conducting business procedures flawlessly, we have hired an intelligent team of professionals who hold years of experience of their respective domains. Our team of qualified and expert managers ensure to smoothly run the respecti
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BAIPK4531R2Z6
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BAIPK4531R2Z6
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Ashok Kumar
Address
1A/1 X Block, Gopal Nagar, Najafgarh, New Delhi, Delhi, 110043, India
Report incorrect details




















