
Cctv Bullet Camera - High-performance, Weather-resistant Design | Multi-option Availability, Quality Assured Manufacturing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR LEDs | 3 |
| Housing material | Plastic |
| Power supply | 12V |
| Usage | Outdoor security surveillance |
| IP Rating | 66 |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 10x10x15cm |
| Features | High resolution, Night vision, Weatherproof, Easy install, Remote view, Secure footage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INFRA ITES PRIVATE LIMITED has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from INFRA ITES PRIVATE LIMITED at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCI9080J1Z8
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCI9080J1Z8
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Jitendra Chaudhary
Address
Plot No.12, 2nd Floor, Phase-1, Om Vihar, Uttam Nagar, Opp. Metro Pillar No.702, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details
































