
Cctv Bullet Camera - Durable Weatherproof Design, Enhanced Night Vision, High-resolution Imaging, Complete Security Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 2.8mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Surveillance in Townships, Offices, Farmhouses, Villages, Banks, and Airports |
| Dimensions | 150x100mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation, Enhanced Security |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, REVIVAL GROUP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from REVIVAL GROUP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2002
GST NO
07ARJPK6129J2ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ARJPK6129J2ZH
Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Rohit Kumar
Address
Shop No. 1115, Near GTB Hospital, Dilshad Garden, Delhi, Delhi, 110095, India
cctv bullet camera in Delhi
Report incorrect details










































