
Ccms Street Light Control Panel
Price: 72500.00 INR / Piece
(72500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 100A PER PHASE |
| Voltage | 440V AC |
| Frequency | 50Hz |
| IP Rating | IP-65 |
| Material | Mild Steel |
| Finishing | Powder Coated |
| Warranty | 2 Years |
| Features | Remote control, Energy saving, Cloud monitoring, Auto phase shift, Theft alerts, Battery backup, Data storage, Harmonic filtering |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 23 Per Week |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 72500.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 15 |
| Brand Name | KT ENTERPRISES |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAUFK2820Q1ZP
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Certification
ISO 9001:2008, CE , FDA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAUFK2820Q1ZP
Faridabad, Haryana
Partner
Ms. Priti Tomar
Address
Plot No.137, Sector-68, IMT, Industrial Area, Faridabad, Haryana, 121004, India
street light controllers in Faridabad
Report incorrect details





























