
Cb Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Carbon Steel |
| Outer Diameter | 60-120mm |
| Wall Thickness | 3-10mm |
| Length | 6000mm |
| Surface Finish | Black |
| Standard | IS |
| Usage | Coal-based machinery, Rigging trains |
| Features | Durable, Rustproof, Easy Install, Modern Design, High Strength, Reliable |
Product Overview
Key Features
Highlights:
Rough plan
Impervious to rust and scraped spot
Simple to introduce
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUNRISE MACHINERY EQUIPMENTS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pipes & Pipe Fittings in bulk from SUNRISE MACHINERY EQUIPMENTS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Secunderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Kumar B.
Address
# 8-2-70, Old Bowenpally, Near Priyadarshini Hotel, Secunderabad, Telangana, 500011, India
coal pipe in Secunderabad
Report incorrect details






































