
B And R Module Ecpe82
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r Module
In Stock
Product Specifications
| Output Type | Other, Analog Signal |
| Features | Compact Design Reliable Performance |
| Working Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Phase | Single Phase |
| Connector Type | Module Connector |
| Application | Industrial Automation |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Output Current | 20mA |
| Noise Level | Low Noise |
| Current Range | 20mA |
| Rated Current | 20mA |
| Power Supply | External |
| Cooling Method | Natural Cooling |
| Product Type | Module |
| Input Voltage | 24V |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Efficiency | High Efficiency |
| Material | PCB Board |
| Line Regulation | Stable Regulation |
| Storage Temperature | -20AdegC to 70AdegC |
| Weight | Approx. 200g |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
abb servo drive in Bhavnagar
Report incorrect details


































