
B And R Module Ecpsa2-0
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r Module
In Stock
Product Specifications
| Features | Compact design High reliability |
| Output Current | 5A |
| Cooling Method | Air Cooling |
| Working Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Power Factor | 0.95 |
| Rated Current | 5A |
| Phase | Single Phase |
| Application | Industrial Automation |
| Current Range | 0-5A |
| Rated Power | 120W |
| Output Type | Analog and Digital, Other |
| Connector Type | Pin Connectors |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Power Supply | External |
| Noise Level | Minimal |
| Product Type | Electrical Module |
| Output Power | 120W |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage Protection |
| Efficiency | 85% |
| Material | PCB with metal chassis |
| Line Regulation | 1% |
| Storage Temperature | a^'20AdegC to 70AdegC |
| Weight | 500g |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
ac power supplies in Bhavnagar
Report incorrect details








































