
B&r Automation Pc 910 - Industrial Computing System | Versatile Control Solutions, Reliable Performance
Price: 35000.00 INR / Piece
(35000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Feature | High-performance Intel Core i processor, modular design |
| Efficiency | High efficiency, energy management enabled |
| Overheating Protection | Other, Yes (integrated thermal management) |
| Humidity % | 5% to 85% (non-condensing) |
| Power Factor | >0.95 (with suitable power supply) |
| Connector Type | USB, DVI, Ethernet, RS232, CAN |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Color | Gray/Black |
| Insulation Material | Standard electronic insulation |
| Operating Temperature | 0AdegC to +45AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Mounting Type | Panel/19 Rack Mount |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | Industrial PC |
| Application | Factory Automation, Machine Control |
| Protection Level | Other, IEC 61131-2 compliant |
| Frequency (MHz) | 60/50 Hz |
| Rated Voltage | 100 aEUR" 240 V AC |
| Energy Consumption | Depends on configuration (typically 120 W) |
| Output Type | Display, USB, Serial, Ethernet, CAN interfaces |
| Dimension (L*W*H) | 268 x 483 x 92 mm |
| Weight | Approx. 6 kg |
| Input Voltage | 100 aEUR" 240 V AC |
| Size | Standard Mount 19 rack |
| Phase | Single Phase |
| Connection Type | Screw Terminal, Standard PC Interfaces (USB, Ethernet) |
| Material | Aluminum/Steel (Enclosure) |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per Customer Requirement Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Color | Gray/Black |
| Currency | INR |
| Price | 35000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | B&R AUTOMATION |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
programmable logic controller in Bhavnagar
Report incorrect details



































