
Bopp Tape - Premium Quality Bopp Material, Strong Adhesion, Clear Finish, Versatile Usage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 0.05mm |
| Color | Transparent |
| Core diameter | 76mm |
| Features | High tensile strength, Durable, Water-resistant, Easy to use, Cost-effective |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zx Packaging Materials has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from Zx Packaging Materials at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Marketing Manange
Mr. Vineet Trivedi
Address
Khasra No-33, Chattarpur, Devli Road, Near Chattarpur Mandir, New Delhi, Delhi, 110074, India
Report incorrect details



































