
Bopp Tape - High Adhesion Quality, 48mm Width X 100m Length, Transparent Finish, Ideal For Packaging And Sealing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 45 Micron |
| Color | Clear |
| Core Diameter | 76mm |
| Features | High Tensile Strength, Water Resistant, Durable, Easy Application, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MODI BROTHERS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from MODI BROTHERS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler, Retailer
Establishment
1975
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AAAFM0487H1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AAAFM0487H1ZB
Mumbai, Maharashtra
Sales Manager
Mr. Tejash Mody
Address
37, Bhandari Street, Mumbai, Maharashtra, 400003, India
bopp tapes in Mumbai
Report incorrect details









































