
Bopp Tape - Multi Gauge, Multi Color | High Tear Resistance, Smooth Surface, Strong Adhesive
Price: 100 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
200 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Core Diameter | 76mm |
| Thickness | 45 micron |
| Color | Brown |
| Features | High Strength, Multi Gauge, Smooth Surface, Tear Resistance, Multi Color |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KUSUM ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Adhesive Tapes from KUSUM ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jalandhar, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
General Manager
Mr. Deepak Chugh
Address
36-B, Adarsh Nagar, Jalandhar, Punjab, 144001, India
bopp tapes in Jalandhar
Report incorrect details









































