
Bopp Tape - High-quality Polypropylene, 2 Inches X 100 Yards, Clear Finish, Versatile Adhesive Strength
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 50 microns |
| Color | Brown |
| Temperature resistance | Up to 80°C |
| Features | Strong adhesion, Durable, Versatile, Cost-effective, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GUPTA PLASTIC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packing & Sealing Tapes in bulk from GUPTA PLASTIC at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Rambahadr Gupta
Address
Plot No. 902/290, Gali No.1, Industrial Area, Shalimar Village, Hydarpur Road, Delhi, Delhi, 110088, India
bopp tapes in Delhi
Report incorrect details
































