
Bopp Printed Tapes - High-quality Bopp Material, Versatile Dimensions, Vibrant Printed Designs | Exceptional Adhesion, Durable For Long-term Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP film |
| Width | 48mm |
| Length | 66m |
| Thickness | 45 microns |
| Color | Brown |
| Adhesive | Acrylic |
| Core size | 76mm |
| Features | High tensile strength, Durable, Water resistant, Easy to use, Cost-effective, Strong adhesion, Versatile |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Andaman and Nicobar Islands |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nakalangi Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Adhesive Tapes in bulk from Nakalangi Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr Kirti Dhola
Address
21, Masruwala compound, Nr. Bada Ganesh Mandir, Katargam, Surat, Gujarat, 395004, India
printed bopp tape in Surat
Report incorrect details



























