
Bopp Adhesive Tape - Bopp Film, 100m Length, 48mm Width, 50 Microns Thickness | Clear Color, Strong Adhesion, Versatile & Durable
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
200 Piece
Brand Name :
A 1
In Stock
Product Specifications
| Material | BOPP Film |
| Adhesive | Acrylic |
| Width | 48mm |
| Length | 100m |
| Thickness | 50 microns |
| Core Diameter | 76mm |
| Color | Clear |
| Features | Strong adhesion Easy to use Versatile Cost-effective Durable Crystal clear |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10000 Per Week |
| Delivery Time | 15 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Domestic Market | Dadra and Nagar Haveli, Chandigarh, Himachal Pradesh, Nagaland, Daman and Diu, Lakshadweep, Chhattisgarh, , All India, South India, East India, Andaman and Nicobar Islands, Andhra Pradesh, Assam, Arunachal Pradesh, Bihar, Delhi, Goa, Jammu and Kashmir, Jharkhand, Maharashtra, Mizoram, Meghalaya, Manipur, Punjab, Pondicherry, Rajasthan, Gujarat, Haryana, Madhya Pradesh, Karnataka, North India, Kerala, Central India, Odisha, West India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AEGPL8022H1ZO
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AEGPL8022H1ZO
Jamnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Firoz Bhai
Address
Ek De Ek Bapu Dargah, Near Vishram Valji, Jamnagar, Gujarat, 361001, India
bopp adhesive tape roll in Jamnagar
Report incorrect details









































