
Boom Barrier - Electronic Box With Operating Temperature -20 To +75â°c | Remote Control Distance 30m, Rated Power 120w, Adjustable Boom Speed 1-6 Seconds
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Boom Length | 6m/5m/4m |
| Boom Speed | 1-6s |
| Power Supply | 20V/110V |
| Rated Power | 120W |
| Operating Temp | -20-+75°C |
| Remote Distance | 30m |
| Net Weight | 60kg |
| Usage | Parking lot access control; Road barrier |
| Features | Access control, Secure entry, Remote operation, Durable design, Fast operation |
Product Overview
Key Features
Electronic box working temperature: -20--+75
Power : 20VA 10%,110VA 10%,50/60HZ
Rated power: 120W
Relative humidity: a 90%
Remote control distance: a Y30m
Net weight: 60kg
Boom length: Straight booms a 6m, Folding booms a 5m, two fence booms:a 4m
Boom speed: 1, 3S, 6S
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHENZHEN WEJOIN MACHINERY & ELECTRICAL TECHNOLOGY CO., LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Roadway Safety in bulk from SHENZHEN WEJOIN MACHINERY & ELECTRICAL TECHNOLOGY CO., LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangdong, Guangdong
Name
Ms. Penny Du
Address
Wejoin Technology Park, No. 3 BYD Rd., Pingshan District, Shenzhen City, Guangdong, Guangdong, 518118, China
boom barrier in Guangdong
Report incorrect details









































