
Beijer E615 Hmi
Price: 1 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
Brand Name :
Beijer
In Stock
Product Specifications
| Feature | Touchscreen, User-Friendly Interface, Alarm Handling |
| Efficiency | High |
| Shape | Rectangular |
| Overheating Protection | Other, Built-in thermal protection |
| Humidity % | 10% aEUR" 90% (non-condensing) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Surface Finish | Matte, anti-glare |
| IP Rating | IP65 |
| Connector Type | Terminal Block, D-sub |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Type | Human Machine Interface (HMI) |
| Application | Industrial Automation, Control Panels |
| Protection Level | Other, IP65 (Front panel) |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Max. 15W |
| Output Type | Digital Display, Touch Input |
| Color | Gray/Black |
| Dimension (L*W*H) | 196 mm x 142 mm x 42 mm |
| Weight | Approx. 1.5 kg |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Phase | Single Phase |
| Size | 6.1 inch display |
| Material | Polycarbonate/ABS Plastic |
| Connection Type | RS232, RS422/485, Ethernet (optional) |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia, Eastern Europe, North America |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































