
Beijer E300
Price: 8000.00 INR / Piece
(8000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| IP Rating | IP66 (Front) |
| Efficiency | High |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Operating Temperature | -10AdegC to +60AdegC |
| Overheating Protection | YES |
| Humidity % | 10% to 90% (non-condensing) |
| Feature | Touch Screen, High-contrast TFT |
| Surface Finish | Matte |
| Color | Black / Grey |
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Shape | Rectangular |
| Connector Type | Screw Clamp Terminal, RJ45 |
| Product Type | HMI Operator Panel |
| Application | Industrial Automation |
| Protection Level | IP66 |
| Frequency (MHz) | 50-60 |
| Rated Voltage | 24V DC |
| Energy Consumption | 5 W (max) |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 137 x 100 x 33 mm |
| Weight | 260 g |
| Input Voltage | 24V DC |
| Size | 4.3 Inch Display |
| Connection Type | RJ45 Ethernet, USB-A |
| Material | Polycarbonate |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 2-3 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER REQUIRED |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BEIJER E300 |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Color | Black / Grey |
| Brand Name | BEJIER ELECTRONICS |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price | 8000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
1993
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AGMPL3365M1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AGMPL3365M1ZZ
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr Hussain Memon
Members since
8 Years
Address
Opp.Hanumanji Mandir, Vadva Talavadi Main Road, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































