
Beat Table Fan - White, 400mm Sweep, 2100 Rpm, 130w | Quiet Operation, Energy Efficient, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Table Fan |
| Dominant Color | White |
| Sweep Diameter | 400 mm |
| Power Consumption | 130 Watts |
| Speed | 2100 RPM |
| Air Delivery | 100 CMM |
| Voltage | 220V AC |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage | Cooling homes and offices; Ideal for desks and tables. |
| Features | Cool air, Quiet operation, Energy efficient, Durable design, Wide sweep |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, New Ekta Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Fan in bulk from New Ekta Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Greater Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. S. K. Ray
Address
Main Dadri Road, Surajpur, Near Indian Oil Petrol Pump, Near Pari Chowk, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201306, India
table fan in Greater Noida
Report incorrect details




































