
Automatic Tyre Changer Machine - Color: Red An Black
Price: 380000.00 INR / Piece
(380000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Red an Black |
| Product Type | Other, Automatic Tyre Changer Machine |
| Material | Other, High-Grade Steel Body with Composite Components |
| Automation | Automatic |
| Function | Other, Tyre Mounting and Demounting |
| Capacity | Up to 22 Inch Rim Diameter |
| Voltage | 230 Volt (v) |
| Power | 0.75 kW (Motor Power) |
| Temperature | Operational 5C-45C |
| Motor | Electric Motor with Air Booster |
| Dimension (L*W*H) | 1050 mm x 950 mm x 1700 mm |
| Weight | 220 kg |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | Gujarat |
| Price | 380000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Brand Name | FALCONS GARAGE SOLUTIONS PVT. LTD. |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Color | Red an Black |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADCF1434D1ZA
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCF1434D1ZA
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Madhu Sudan Sharma
Members since
9 Years
Address
710, Rashmi Growth Hub, Odhav to Vastral, S P Ring Road, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
automatic tyre changer in Ahmedabad
Report incorrect details






































