
Automatic Tyre Changer
Price: 145000.00 INR / Piece
(145000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Operate Method | Automatic |
| Color | Red/Black |
| Used For | Tyre fitting |
| Product Type | Other, Automatic Tyre Changer |
| Width | 300 mm |
| Working Voltage | 220 V |
| Power Source | Other, Single Phase |
| Usage | Car |
| Size | Max. Rim Diameter: 500 mm, Max. Rim Width: 300 mm |
| Motor Power | 2.24 kW |
| Material | Cast Iron |
| Pressure Capacity | 8 bar |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Color | Red/Black |
| Currency | INR |
| Price | 145000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Brand Name | FALCONS GARAGE SOLUTIONS PVT. LTD. |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADCF1434D1ZA
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCF1434D1ZA
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Madhu Sudan Sharma
Members since
9 Years
Address
710, Rashmi Growth Hub, Odhav to Vastral, S P Ring Road, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382415, India
automatic tyre changer in Ahmedabad
Report incorrect details































