
Automatic Silent Dg Sets
Price: 271400.00 INR / Set
(230000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
430000.00 INR / Set
Weight :
2850.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Orange |
| Engine | Diesel |
| Power | Variable |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Material | Steel |
| Noise Level | Low |
| Features | Silent operation, Automatic start, Reliable power, Fuel efficiency, Easy maintenance, Durable design, Compact size |
| Supply Ability | 3 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Unit Type | Set/Sets |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 18.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| MRP | 430000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Set/Sets |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Mahindra |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Weight | 2850.00 Kilogram |
| Shipping Rate | 4.00 |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Price | 230000.00 INR (Approx.) |
| Pkg Box Height | 38.00 cm |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHRI POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Diesel Generator Sets from SHRI POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29ABMPH6995G1ZY
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ABMPH6995G1ZY
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Basavaraj H
Address
No.557, 1st Floor, 16th Cross, Dollars Colony, RMV 2nd Stage, New BEL Road, Bengaluru, Karnataka, 560094, India
dg sets in Bengaluru
Report incorrect details






























