
Automatic Shrink Wrapping Machine - Rigid Metallic Frame, High Performance Stand Alone System , Electrically Powered Equipment For Continuous Operation
Price: 29500.00 INR / Piece
(25000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
29500.00 INR / Piece
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver & Blue |
| Type | Automatic Shrink Wrapping Machine |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 15 - 25 packs/minute |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Shrink Speed | Adjustable, up to 25 packs/min |
| Air Pressure | 0.6-0.8 MPa |
| Roll Diameter | Max. 350 mm |
| Voltage | 220/380 V |
| Dimension (L*W*H) | 2800 x 950 x 1750 mm |
| Weight | 450 kg |
| Supply Ability | 10 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Pkg Box Breadth | 36.00 in |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Min Quantity | 1 |
| Color | Silver & Blue |
| Moq | 1 |
| Brand Name | SHRIJI TRADERS |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 36.00 in |
| MRP | 29500.00 INR |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Shipping Type | free |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 10 |
| Pkg Box Length | 24.00 in |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AVDPB1990L2ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AVDPB1990L2ZL
Morbi, Gujarat
Proprietor
Mr. Ravi P Bhatia
Members since
7 Years
Address
Sai Complex, Shop No 4, Near Shivam Hospital, Opp.lalapar Bus Stand, At Lalpar, Morbi, Gujarat, 363642, India
automatic shrink wrapping machines in Morbi
Report incorrect details








































