
Automatic Ropp Capping Machine
Price: 241900.00 INR / Unit
(205000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
405000.00 INR / Piece
Weight :
650.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | ROPP Capping Machine, Other |
| Material | SS |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 440 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| FOB Port | Ahmedabad |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5 Per Month |
| Delivery Time | 1-6 Week |
| Main Export Market(s) | Australia, Western Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Weight | 650.00 Kilogram |
| Min Quantity | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Unit Type | Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 8.00 cm |
| MRP | 405000.00 INR |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| GSTIN | 18% |
| Price | 205000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Pkg Box Height | 18.00 cm |
| Brand Name | LABMECH MACHINERY |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces, Piece/Pieces, Piece/Pieces |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BCVPM2401F1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BCVPM2401F1ZS
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mevada Mitul
Address
Plot No. 76, Gajanan Industrial Estate, Opp. Devasya Arcade Sp Ring Road, Hathijan Circle, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
bottle capping machine in Ahmedabad
Report incorrect details
































