
Automatic Pouch Packing Machines - Electric Driven, New Condition | Automatic Operation For Efficient Pouch Packaging
Price: 140000.00 INR / Piece
(140000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 3kw |
| Dimensions | 1500x800x1800mm |
| Weight | 500kg |
| Production Capacity | 20-30 bags/min |
| Bag Size | Customizable |
| Voltage | 220V |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Accurate Filling, Cost Effective, Compact Size, Versatile Use |
| Application | Pouch Packing |
| Condition | New |
| Type | Automatic Pouch Packing Machines |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Currency | INR |
| Price | 140000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 10 |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | AD INDUSTRIES |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AACFA6618G1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AACFA6618G1ZS
Ahmedabad, Gujarat
PARTNER
Mr. Shailesh Panchal
Address
Plot 29, Dhanlaxmi Indl. Estate, Shahibaug, Ahmedabad, Gujarat, 380004, India
automatic pouch packing machines in Ahmedabad
Report incorrect details

































