
Automatic Pouch Packing Machine - High-quality Components, Versatile Designs And Sizes, Smooth Operation
Price: 325000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1500mm x 1000mm x 1500mm |
| Power | 3 kW |
| Voltage | 220V |
| Weight | 500 kg |
| Speed | 100 pouches/min |
| Pouch size | 50mm x 100mm to 200mm x 300mm |
| Features | Automatic operation, High speed, Easy to use, Durable construction, Customizable options |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Unique Packaging and Automation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Packaging Machine from Unique Packaging and Automation at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAEFU1498E1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAEFU1498E1Z0
Bhiwadi, Rajasthan
Director
Mr Sunil Sharma
Address
B No. 412-B, Omaxe Green Meadow City, Vill. Matila, Bhiwadi Alwar Road, Distt. Alwar, Bhiwadi, Rajasthan, 301019, India
Report incorrect details



































