
Automatic Pouch Packing Machine - Stainless Steel Build, High Capacity Design, Fast Operation | Trusted Quality Assurance, Preferred By Numerous Clients
Price: 140000.00 INR / Unit
(140000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1200x800x1500 mm |
| Power | 220V/50Hz |
| Capacity | 50-100 pouches/min |
| Weight | 300 kg |
| Packaging | Pouches |
| PLC | Siemens |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Reliable Performance, Cost-Effective, Versatile Packaging, Accurate Filling, Compact Size |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | MARK ENGITECH PVT. LTD. |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Billions Of Unit |
| Currency | INR |
| Unit Type | Billions Of Unit |
| Returnable | No |
| Price | 140000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MARK ENGITECH PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from MARK ENGITECH PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAFCM3862L1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCM3862L1Z4
New Delhi, Delhi
director
Mr. R.r. Mishra
Address
A-96, Ground Floor, South Ganesh Nagar, New Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details




































