
Advanced Fully Automatic Plc Coiling Wrapping Machine
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Parovi
In Stock
Product Specifications
| Max De-coiler Weight | 1000 kg |
| Drawing Passage | Single passage |
| Application | Coiling and Wrapping |
| Wire Material | Metal wires |
| Function | Automated coiling and wrapping process with PLC control |
| Product Type | Advanced Fully Automatic PLC Coiling Wrapping Machine |
| Condition | New |
| Voltage | 380V |
| Power | Electric |
| Production Capacity | 500 units/day |
| Drawing Material | Steel Copper Aluminum |
| Production Speed | 50 m/min |
| Manufacturing Year | 2023 |
| Inlet Diameter | 6mm - 24mm |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
30
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAUFR3499Q1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAUFR3499Q1ZX
Kundli, Haryana
Sales Manager
Mr Saurabh Pal
Members since
9 Years
Address
Plot No.318, Phase-5, Sector - 56, HSIIDC, Kundli, Sonipat, Kundli, Haryana, 131028, India
coiling machines in Kundli
Report incorrect details








































